Akrilik Nedir ?

Akrilik; yüksek oranda akrilik reçine ve doğal minerallerin birleşiminden oluşan masif, homojen ve sıhhi bir yüzey malzemesidir.

Gözeneksiz yapısı, dayanıklılığı, hijyenik, yenilenebilir ve derzsiz oluşu , sonsuz tasarım imkanları, esnek yapısı ve sağladığı bir çok üstün avantaj ile tasarımcılara ve mimarlara yeni ufuklar açmaktadır.

Kullanım alanı sınırsız olan Akrilik; modern görünümü ile akrilik mutfak, banyo tezgahları, mobilyalar, duş tekneleri , diğer iç ve dış mekan kaplamaları için idealdir.

Akrilik; sunduğu sınırsız renk yelpazesi, zor detaylarda çözüm alternatifleriyle mükemmele ulaşmanızı sağlar.

Dayanıklılığı, gözeneksiz, derzsiz ve ısıyla şekillendirilebilir oluşuyla da hayal gücünüzü zorlayacak estetik tasarımlar yapmanıza imkan sağlayacak son derece üstün ve kullanışlı bir yüzey kaplama malzemesidir.

Akrilik , mutfak ve banyo uygulamaları dışında; resepsiyon ve bar bankosu, masalar, duvar kaplamaları gibi ticari uygulamalarıyla da farkı yakalamak isteyen Mimarlar ve Tasarımcılar için alternatif bir yapı malzemesidir.

ÜRÜN DETAYLARI

Dayanıklıdır

Akrilik suya, kire, günlük kullanımdan doğabilecek aşınmalara karşı üstün direnç sağlar. Masif oluşundan dolayı renk ve dokular ilk gün ki gibi görüntüsünü korur. Yenilenebilir özelliği sayesinde de oluşabilecek hasarlarda sadece hasar alan bölge yerinde onarılabilir.

Hijyeniktir

Akrilik Yüzey gözeneksiz yapısı ,derzsiz oluşundan dolayı Dünya da en hijyenik malzeme olarak kabul görmektedir. Dolayısıyla sağlık kuruluşları ve labaratuvarlar için ideal bir ortam sağlar.

Homojendir

Gözle görünmeyen birleşim yerleri sayesinde en karmaşık uygulamalar dahi tek bir blok halinde görülür. Metal, ahşap vs. gibi malzemeler ile bütünlük oluşturularak farklı, estetik uygulamalar yapılabilir.

Isıyla şekillendirilebilir

Akrilik kullandığı thermoforming – ısı ile şekillendirme – teknolojisiyle tüm kullanım alanları için farklı beklentileri karşılayacak özellikte şekillendirme yapabilmektedir.

Yarı saydamdır

Akrilik yüzeyin ışık geçirgen özelliği ile tasarımlar düz veya renkli ışıklarla bambaşka bir görünüm kazanır.